• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywajmy wschód Europy!

{Zwiedzanie pięknej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, że Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bogatsza, niż pozostałe rejony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, chociażby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miasto Lagos jest fantastycznym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet twierdzi, że Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko wspaniałe widoki albo ciepłe plaże, ale również dały dla nas wybitnych artystów, pyszne jedzenie bądź szybkie samochody. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast każdego dnia latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są także miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, ale także warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością czeka na jakże wspaniały okres którym jest urlop. Po długich miesiącach wytężonej pracy w końcu nadchodzi ta chwila gdy możemy wspólnie z bliskimi wyruszyć na wspólny odpoczynek. Dzisiaj wyborów w tymże aspekcie mamy tak dużo, iż trudno jest wybrać. Warto zaznajomić się szczegółowo z propozycjami różnych biur podróży, które mają często do zaproponowania wiele ciekawych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli jedynie mamy taką sposobność i chcemy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na wypoczynek w mniej popularnych miesiącach. Oprócz tego, iż ceny wówczas bywają o wiele niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy również aby oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się morze i dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą temperaturę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest na pewno Grecja. Stolica tego państwa, czyli Ateny, jest zupełnie przesiąknięta ważną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji można mieć pewność, iż nie dopadnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma niesamowitymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu osób może uchodzić za niemal prawdziwy raj. Przecież to wspaniałe państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, zarobki są godne, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie pojechać wielu podróżnych. Jeżeli należysz do tego grona, musisz głównie wiedzieć, że wypad do Australii to bardzo duży wydatek finansowy. To przecież kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie cel!
A należy jasno przyznać, iż Australia ma do zaoferowania dla turystów dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale także dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Największe zalety UE
Choć Unia Europejska to teraz siedlisko wielkiej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Europie, w tym także Polsce, to jednak wydaje się, iż z punktu widzenia Polaka Unia Europejska ma o wiele więcej atutów, niż wad. W końcu jeśli po 1989 roku nie poszlibyśmy za Unią, Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym krajem, które na dodatek byłoby pod strefą wpływów Rosji. Definitywnie żadna osoba, która choć trochę orientuje się na zagadnieniach związanych z geopolityką, świetnie wie, iż wybór Polski był bardzo prosty – Unia Europejska, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są fakty, a więc trudno z nimi polemizować.
Dużym atutem wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej jest otworzenie dla nas granic. Oczywiście np. mieszkańcy Norwegii także nie mają kłopotów z przekraczaniem granic, ale to bardzo specyficzne państwo. Nie można także zapomnieć o miliardach złotych z unijnych funduszy. Chociażby drogi są przynajmniej częściowo budowane za pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś atutem Unii Europejskiej jest także to, że możemy inwestować pieniądze w np. Irlandii czy Włoszech. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w 2003 roku Polacy powiedzieli tak UE. Bo jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Kliknij tutaj

2. Przejdź do strony

3. Zajrzyj tutaj

4. Przeglądaj

5. Wejdź

Categories: Turystyka

Comments are closed.